Dom Pracy Twórczej Polskiej Akademii Nauk w Świnoujściu jest położony na wyspie Uznam, w malowniczym zaciszu, wśród zieleni, w części uzdrowiskowej, niedaleko promenady, około 150 m od morza.

Wybudowany w latach dwudziestych budynek, należy obecnie do Polskiej Akademii Nauk. Kilka lat temu przeprowadzono gruntowny remont i gustownie urządzono wnętrza budynku. Początkowo DPT PAN w Świnoujściu skupiał głównie środowisko naukowe, jednakże z czasem stał się miejscem wypoczynku dla wielu osób nie związanych z nauką.

Goście, którzy przebywali w DPT PAN w Świnoujściu często tutaj wracają, a niektórzy odwiedzają nas co roku już od wielu lat.
Zapewniamy znakomite warunki do wypoczynku i pracy naukowej. Organizujemy również Turnusy Seniora (1-15.09, 15-30.09, 1-15.10), pobyty świąteczne i sylwestrowe, konferencje i szkolenia.

Dom posiada 60 miejsc noclegowych w apartamentach i pokojach 1, 2 i 3 osobowych, wszystkie posiadają łazienki. Pokoje o podwyższonym standardzie oraz apartamenty są pomieszczeniami dwupokojowymi, mają stolik z dwoma fotelami oraz TV. Apartamenty i niektóre pokoje hotelowe mają balkony. We wszystkich są czajniki bezprzewodowe i zegarek z budzikiem.
Dom posiada również salę konferencyjną na 70 osób, świetlicę, salonik brydżowy, a także wypożyczalnię rowerów dla Gości.
W sezonie od maja do września DPT PAN zapewnia całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiadokolacja). Dom czynny jest przez cały rok.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!